Serie A: Η Φιορεντίνα σόκαρε την Ίντερ στο 92'! (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Η Γιουβέντους επικράτησε με σκορ 3-1 της Ουντινέζε, έχοντας πρωταγωνιστή τον Κριστιάνο Ρονάλντο και το δώρο για τους μπιανκονέρι ήρθε από τη μισητή Φιορεντίνα, η οποία ισοφάρισε την Ίντερ στις καθυστερήσεις!

Η Ίντερ είχε τη νίκη στα χέρια της, αλλά η Φιορεντίνα την σόκαρε στις καθυστερήσεις! Το σκορ στο Αρτέμιο Φράνκι άνοιξε στο 8' ένας πρώην "βιόλα", ο Μπόρχα Βαλέρο, αλλά στο 92' ο Ντούσαν Βλάχοβιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χαντάνοβιτς, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Νωρίτερα, στις επιτυχίες επέστρεψε η Γιουβέντους που επικράτησε εύκολα με 3-1 της Ουντινέζε με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να σημειώνει τα δύο γκολ της ομάδας του. Κατά τα άλλα συγκλονιστικό ματς έγινε ανάμεσα σε Βερόνα και Τορίνο. Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν να προηγούνται με σκορ 3-0 έως το 69’, αλλά τελικά η Βερόνα κατάφερε και πήρε τον βαθμό.

Στα ματς του Σαββάτου ξεχωρίζει φυσικά το διπλό της Πάρμα στη Νάπολι με την ομάδα του ιταλικού νότου να παραπαίει στη Serie A. Επίσης στο ντέρμπι της Γένοβας η Σαμπντόρια επικράτησε με σκορ 1-0 της Τζένοα.