La Liga: Η Μπέτις στο 94΄ λύγισε 2-1 τη Βαλένθια (highlights)

Mε γκολ του Κανάλες στο 94΄ η Μπέτις λύγισε 2-1 τη Βαλένθια. H Mπαρτσελόνα γύρισε 2-1 το ματς στη Μαδρίτη κόντρα στη Λεγκανές και ξέφυγε στην κορυφή της βαθμολογίας της La Liga.

H Μπαρτσελόνα με αρκετή δόση τύχης απέδρασε 2-1 από την έδρα της Λεγκανές και ξέφυγε προσωρινά 3 βαθμούς από τη Ρεάλ Μαδρίτης στην κορυφή της βαθμολογίας.

Αντιθέτως, η Λεγκανές με την οποία αγωνίστηκε 90 λεπτά ο Δημήτρης Σιόβας, απέτυχε για 4η σερί αγωνιστική να γευτεί τη νίκη και παραμένει ουραγός.

Στα άλλα ματς... Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι η Λεβάντε επικράτησε της Μαγιόρκα με σκορ 2-1 και οι νησιώτες παρέμειναν κοντά στην επικίνδυνη ζώνη. Το δεύτερο ημίχρονο είχε τα πάντα και πολύ περισσότερο είχε ένα δραματικό φινάλε με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα για τη νίκη.