Η Παρί έχασε πάλι και έστειλε κόσμο στον... κουβά

Η Παρί Σεν Ζερμέν προηγήθηκε δύο φορές στην έδρα της Μονπελιέ, αλλά γνώρισε τελικά την ήττα (σκορ 3-2), σε αναμέτρηση για την 34η αγωνιστική της League 1.

Dejavu για την Παρί Σεν Σερμέν. Οπως στο παιχνίδι με τη Ρεν, έτσι και στην έδρα της Μονπελιέ προηγήθηκε, αλλά τελικά έχασε και έστειλε πάλι πολύ κόσμο στον... στοιχηματικό κουβά.

Η Παρί προηγήθηκε με αυτογκόλ του Ογιονκό στο 12ο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 21ο λεπτό, επίσης με αυτογκόλ του Κιμπεμπέ!

Ο Άνχελ Ντι Μαρία έκανε το 1-2 στο 62', αλλά η ομάδα του δέχθηκε δύο γκολ σε 5 λεπτά! Ο Ντελόρ στο 80' ισοφάρισε σε 2-2 κι ο Καμαρά στο 85' έδωσε τη νίκη στην 5η της βαθμολογίας Μονπελιέ.

ΜΟΝΠΕΛΙΕ: Λεκόμτ, Ματίας Σουάρες (73' Λασν), Μέντες, Ίλτον, Κονγκρέ, Ογιονγκό, Σκιρί, Λε Ταλέκ, Μογέ (83' Σαμπιά), Ντελόρ (83' Καμαρά), Λαμπόρντ.

ΠΣΖ: Μπουφόν, Νταγκμπά, Μαρκίνιος, Κιμπεμπέ, Μπερνάτ, Ντάνι Άλβες, Παρέδες, Ντράξλερ, Νεϊμάρ, Σουπό-Μότιν (46' Κουρζαουά), Ντι Μαρία.