La Liga: Νέo χαστούκι στη Ρεάλ Μαδρίτης (αποτελέσματα, βαθμολογία,vid)

Η Βαλένθια επικράτησε της Ρεάλ Μαδρίτης με 2-1 και ανέβηκε στην πέμπτη θέση της La Liga.

Σπουδαία νίκη με 2-1 κατέκτησε η Βαλένθια στην έδρα της κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης. Το σκορ για τις «νυχτερίδες» άνοιξε στο 35' ο Γκέδες με υπέροχο φαλτσαριστό σουτ.

Στην επανάληψη οι «μερένχες» προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά οι γηπεδούχοι ήταν καλά διαβασμένοι στα μετόπισθεν, με τον Γκαράι στο 83' να δίνει τη χαριστική βολή στην ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν που μείωσε στις καθυστερήσεις με τέρμα του Καρίμ Μπενζεμά.

Με αυτή τη νίκη η Βαλένθια ανέβηκε στη πέμπτη θέση ένα πόντο πίσω από την τέταρτη Χετάφε που έμεινε στο 1-1 με την Εσπανιόλ.