Serie A: Νέα «γκέλα» της Μίλαν, στο... ρελαντί η Γιουβέντους

Ούτε κόντρα στην Ουντινέζε μπόρεσαν να ανακάμψουν οι «ροσονέρι», εύκολο διπλό της Γιούβε στη Σαρδηνία. Τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και η βαθμολογία στο Καμπιονάτο.

Παίζοντας σε ρυθμό... ρελαντί και χωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο, η Γιουβέντους δεν αντιμετώπισε κανένα απολύτως πρόβλημα στην Σαρδηνία, όπου επικράτησε με 2-0 της Κάλιαρι και 8 αγωνιστικές πριν το φινάλε το μόνο που απομένει είναι να γίνει γνωστό πότε θα στεφθεί και μαθηματικά πρωταθλήτρια Ιταλίας.

Η «βέκια σινιόρα» βρίσκεται στο +18 από τη Νάπολι, που παίζει την Τετάρτη με την Έμπολι, χάρις στα τέρματα των Μπονούτσι και Κιν, ο οποίος σε ένα ακόμη ματς κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Στην αρχική ενδεκάδα των γηπεδούχων βρέθηκε ο Χαράλαμπος Λυκογιάννης, ο οποίος αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο, ενώ δέχτηκε μία κίτρινη κάρτα στο 20ό λεπτό.

Νωρίτερα, η Μίλαν έμεινε μακριά από τη νίκη για τρίτο συνεχόμενο ματς κι αν συνεχίσει έτσι τότε δεν είναι καθόλου βέβαιο πως θα πάρει την 4η θέση που δίνει το «εισιτήριο» για τους προκριματικούς του Champions League.

Μετά από δύο σερί ήττες (εκτός από Σαμπντόρια 1-0 και εντός από την Ίντερ με 3-2), οι «ροσονέρι» δεν κατάφεραν απόψε (2/03), να περάσουν το εμπόδιο της Ουντινέζε στο «Σαν Σίρο» (1-1), στο εναρκτήριο ματς της 30ής αγωνιστικής της Serie A και μπορεί να παρέμειναν στην 4η θέση, ωστόσο, η Λάτσιο που έχει δύο ματς λιγότερα έχει τη μεγάλη ευκαιρία αύριο (3/04) εφόσον νικήσει την ΣΠΑΛ να πλησιάσει σε απόσταση αναπνοής.