Bundesliga: Με φόρα η Βέρντερ Βρέμης 4-0 την Άουγκσμπουργκ

Με το καλύτερο τρόπο γιόρτασε τα 120 χρόνια ίδρυσης της η Βέρντερ που νίκησε με 4-0 την Άουγκσμπουργκ για την 21η αγωνιστική.

Μετά από την πρόκριση στο Κύπελλο, επί της Ντόρτμουντ, στην Βεστφαλία, η Βέρντερ Βρέμης παρέσυρε την Άουγκσμπουργκ με το εμφατικό 4-0.

Οι Βαυαροί, με τον Κώστα Σταφυλίδη ξανά βασικό κι αναντικατάστατο στο 28ο λεπτό έχαναν 3-0 και το ματς ουσιαστικά είχε «τελειώσει». Τ

ο σκορ στον αγώνα άνοιξε ο Ράσικα στο 5' με τον Έγκεσταϊν να κάνει το 2-0 στο 27', ένα λεπτό πριν χτυπήσει για δεύτερη φορά ο Ρασίκα για το 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Μέβαλντ στο 83'.