Ligue 1: Τεσσάρα της Παρί στην Ρεν και χωρίς Νεϊμάρ (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Οι Παριζιάνοι επιβλήθηκαν εύκολα της Ρεν με 4-1 για την 22η αγωνιστική της Ligue 1.

Μπορεί να μην είχε στην διάθεση της τον τραυματία Νεϊμάρ η Παρί Σεν Ζερμέν αλλά αυτό δεν την πτόησε για να συνεχίσει ακάθεκτη το ταξίδι της για τον τίτλο. Οι Παριζιάνοι άνοιξαν το σκορ κόντρα στην Ρεν με τέρμα του Καβάνι στο 7'.

Οι φιλοξενούμενοι δεν πτοήθηκαν από το γκολ που δέχθηκαν και ισοφάρισαν στο 28' με ωραίο τακουνάκι του Νιάνγκ.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι παίκτες του Τούχελ ανέβασαν την απόδοση τους και ανέκτησαν το προβάδισμα τους χάρη σε γκολ του Ντι Μαρία.

Έξι λεπτά μετά ήρθε η σειρά του Εμπαμπέ να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 3-1. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Καβάνι με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση.