Η αποθέωση του Τζέραρντ μετά τη νίκη της Ρέιντζερς επί της Σέλτικ (vid)

Για πρώτη φορά, μετά το 2016, η Ρέιντζερς κατάφερε να νικήσει τη Σέλτικ χάρη στο γκολ του Ράιαν Τζακ στο 31ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Ρέιντζερς πήρε μία σπουδαία εντός έδρας νίκη απέναντι στη Σέλτικ με σκορ 1-0 χάρη στο γκολ του Ράιν Τζακ στο 31ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι «διαμαρτυρόμενοι» κατάφεραν να διατηρήσουν το υπέρ τους σκορ μέχρι και τη λήξη του αγώνα.

Μετά από δυόμιση χρόνια, κατάφερε η Ρέιντζερς να νικήσει τη μεγαλύτερη της αντίπαλο και αυτό οφείλεται κατά κύριο λόγο στον προπονητή της ομάδας, Στίβεν Τζέραρντ, που πήρε τα εύσημα αμέσως μετά το τελικό σφύριγμα.

Αμέσως μετά τη λήξη, ο πρώην αρχηγός της Λίβερπουλ και προπονητής της Ρέιντζερς, πανηγύρισε υψώνοντας τις γροθιές του και γνώρισε την αποθέωση από τον κόσμο της ομάδας.