Πάντα στο κυνήγι της Ντόρτμουντ η Γκλάντμπαχ

H Γκλάντμπαχ νίκησε εμφατικά με 4-1 το Ανόβερο.

Αν και βρέθηκε να χάνει από το 1ο λεπτό, η Γκλάντμπαχ δεν είχε πρόβλημα, όχι απλώς να «γυρίσει» το ματς, αλλά να πετύχει μια άνετη νίκη με 4-1 επί του Ανόβερου, στο ματς που ολοκλήρωσε την 12η αγωνιστική της μπουντεσλίγκα. Ο Γουντ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και οι Αζάρ (7΄), Λανγκ (44΄), Στιντλ (58΄), Ζακάρια (77΄) έδωσαν την περιφανή νίκη στην Μπορούσια, που συνεχίζει ως δεύτερη να κυνηγάει την πρωτοπόρο Ντόρτμουντ.

Στο μεταξύ, την... μπουκιά από το στόμα της Φράιμπουργκ πήρε η Βέρντερ Βρέμης. Οι γηπεδούχοι προηγούνταν έως το 90ο λεπτό με πέναλτι του Βάλντσμιντ (42΄), αλλά ο Αουγκούστινσον ισοφάρισε και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.