Η Εθνική Παίδων 1-1 με Λετονία

Η Εθνική Παίδων αναδείχθηκε ισόπαλη με την Εθνική Λετονίας στην πρεμιέρα των προκριματικών για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

Ισοπαλία 1-1 για Εθνική Παίδων στην πρεμιέρα των προκριματικών στο πλαίσιο του 12ου προκριματικού ομίλου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ17 στο District Sport Complex, στο Orhei της Μολδαβίας.

Στο πρώτο ημίχρονο, κυρίαρχοι της αναμέτρησης ήταν οι Λετονοί που κατάφεραν να προηγηθούν λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους. Συγκεκριμένα, οι Λετονοί μετέτρεψαν την υπεροχή τους σε γκολ στο 32ο λεπτό με τον Λαγκούνς.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «γαλανόλευκοι» ισορρόπησαν και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα με γκολ του Χρήστου Τζόλη στο 78ο λεπτό.

Συνθέσεις:

Λετονία: Βίλκοβς, Ρέινγκολκς, Κουντέλκινς (20’ Γκοροντνίκις), Σολοβγιόβς, Ντασκέβιτς (78' Γκλάουντανς), Μέλνικς, Λάγκουνς (78' Τιμοφέγιεβς), Ράκουλς, Βιέντιες, Τσουγκούνοβς, Ζενγκίς (76' Ζέλτινς).

Ελλάδα: Καραργύρης, Ασλανίδης, Σιατούνης, Σάνι (75' Τζόλης), Καραμπέρης (75' Μιχόπουλος), Σουρλής, Ντότης (85' Ανθουλάκης), Αβεντισιάν, Παυλίδης, Γρόσδης, Μανίσογλου (63’ Τσάβος).