Ρεάλ Μαδρίτης - Λεβάντε 1-2: Βγήκαν τα λευκά μαντίλια στο «Μπερναμπέου» (vid)

Καθόλου βέβαιος για το μέλλον του στη Ρεάλ Μαδρίτης δεν θα πρέπει να αισθάνεται ο Ζουλέν Λοπετέγι, αφού η ομάδα του ηττήθηκε στην έδρα της από τη Λεβάντε με 1-2 και οι οπαδοί του κούνησαν το μαντίλι...

Από το κακό στο χειρότερο πάει η Ρεάλ Μαδρίτης στο ισπανικό πρωτάθλημα. Οι πρωταθλητές Ευρώπης γνώρισαν νέα ήττα, αυτή την φορά από τη Λεβάντε και πλέον οι οπαδοί απαιτούν αλλαγές εδώ και τώρα προκειμένου η ομάδα να ξεφύγει από τον κατήφορο που έχει πάρει.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 μόλις στο 13ο λεπτό με τα γκολ των Μοράλες (7') και το πέναλτι του Ροζέρ στο 13' και ανάδειξε για μια ακόμα φορά φέτος τις αδυναμίες των «μερένγκες» που φιγουράρει στην 5η θέση της κατάταξης.

Η Ρεάλ είχε τρία δοκάρια, δύο γκολ που ακυρώθηκαν κι όμως δεν κατάφερε να πάρει τίποτα από αυτό τον αγώνα. Το σκορ μείωσε σε 1-2 ο Μαρσέλο στο 72ο λεπτό, με τους οπαδούς της Ρεάλ να ξεσηκώνονται και να κουνάνε τα λευκά τους μαντίλια στον προπονητή της ομάδας που ίσως και να μετράει μέρες στον πάγκο των Μαδριλένων.