Τραμπζονσπόρ: Ασίστ ο Μπακασέτας, αλλά ήττα από την Χατάισπορ (2-1)

Από ασίστ του Τάσου Μπακασέτα η Τραμπζονσπόρ άνοιξε το σκορ κόντρα στην Χατάισπορ, αλλά τελικά ηττήθηκε 2-1 από την αντίπαλό της στο πρωτάθλημα.

Την πέμπτη φετινή της ήττα στο τουρκικό πρωτάθλημα υπέστη η Τραμπζονσπόρ, που έχασε 2-1 από την Χατάισπορ και μάλιστα με ανατροπή για την 21η αγωνιστική.

Οι πρωταθλητές άνοιξαν το σκορ με το «καλημέρα» και συγκεκριμένα στο ένατο λεπτό με το τέρμα που σημείωσε ο Ενίς Μπάρντι από ασίστ του Τάσου Μπακασέτα. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη…

Η Χατάισπορ έφτασε στην ισοφάριση με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (47’) χάρη στο γκολ του Αγιούμπ Ελ Κάμπι και στο 50’ πέτυχε την ανατροπή με τον Γιλντιρίμ (2-1).

Η Τραμπζονσπόρ προσπάθησε ως το φινάλε να απαντήσει για να αποσοβήσει την ήττα, αλλά είδε τις επιθετικές της προσπάθειες να περνούν ανεκμετάλλευτες.

Τόσο ο Τάσος Μπακασέτας όσο και ο Μανώλης Σιώπης ξεκίνησαν βασικοί για την ομάδα της Τραπεζούντας.