Bundesliga: Μοιρασιά για Σάλκε και Στουτγκάρδη (Highlights)

Παρότι προηγήθηκε, η Σάλκε δεν κατάφερε ούτε την Παρασκευή (30/10) να πάρει την πρώτη της νίκη στη φετινή Bundesliga με αντίπαλο τη Στουτγκάρδη. Το πλήρες πρόγραμμα, οι σκόρερ, τα highlights και η βαθμολογία στο κορυφαίο πρωτάθλημα της Γερμανίας.

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν οι Σάλκε και Στουτγκάρδη στη μεταξύ τους αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής της Bundesliga το βράδυ της Παρασκευής.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο α' μέρος, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι βρήκαν απάντηση λίγο μετά την έναρξη του β' ημιχρόνου, με το διαμορφωμένο από το 56ο λεπτό 1-1 να μην αλλάζει μέχρι το φινάλε και τη Σάλκε να παραμένει χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα...