Ο Σουάρες έφτασε τον Κουμπάλα σε γκολ - Έγινε ο τρίτος σκόρερ στην ιστορία της Μπαρτσελόνα

Ο Σουάρες έγινε ο τρίτος σκόρερ στην ιστορία της Μπαρτσελόνα μπαίνοντας σε ένα πολύ κλειστό κλαμπ ποδοσφαιριστών

Η Μπαρτσελόνα «ξέσπασε» με 4-1 πάνω στην φορμαρισμένη Βιγιαρεάλ,με τον Σουάρες να σκοράρει και να γίνεται ο 3ος σκόρερ στην ιστορία της.

Θα ήταν απίθανο να φτάσει σε αυτό ο Ουρουγουανός γιατί λόγω τραυματισμού θα έχανε το υπόλοιπο της σεζόν. Όμως εξαιτίας του κορονοϊού δόθηκε παράταση στην τρέχουσα περίοδο και σε αυτόν η δυνατότητα να αγωνιστεί/

La Liga: «Ξέσπασε» και έμεινε ζωντανή η Μπαρτσελόνα (vid)

Ο Ουρουγουανός σκόραρε στο 20ο λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησης με την Βιγιαρεάλ (σ.σ. η Μπάρτσα νίκησε με 4-1) και έφθασε στα 194 γκολ με τους «μπλαουγκράνα».

Με αυτό το γκολ, ο Σουάρες «έπιασε» στην τρίτη θέση των κορυφαίων σκόρερ όλων των εποχών για τους Καταλανούς, τον Λάζλο Κουμπάλα, ο οποίος διέπρεψε την δεκαετία 1951-1961 με τα «χρώματα» της Μπαρτσελόνα.

Μπροστά από τον 33χρονο Σουάρες, είναι πλέον, μόνο, ο Θέσαρ Ροντρίγκες Αλβάρες με 232 τέρματα και φυσικά, ο αξεπέραστος, Λιονέλ Μέσι με τα 630 γκολ

? Luis Suarez ties László Kubala for third on Barça's all-time scoring list with 194 goals! ⚽ Congratulations, Luis!...