Ντόρτμουντ - Π.Σ Ζερμέν 2-1: Τυφώνας Χάαλαντ (vid+highlights)

Με δυο γκολ του Έρλινγκ Χάαλαντ η Ντόρτμουντ νίκησε 2-1 την Παρί Σεν Ζερμέν που είχε ισοφαρίσει προσωρινά με τον Νεϊμάρ.

Όλα τα λεφτά ήταν το τελευταίο 20λεπτο στον αγώνα Ντόρτμουντ - Παρί Σεν Ζερμέν 2-1. Στο διάστημα αυτό έλαμψε το άστρο του Έρλινγκ Χάαλαντ ο οποίος με δυο γκολ έδωσε τη νίκη 2-1 στους Βεστφαλούς.

Ο Χάαλαντ «χτύπησε» πρώτη φορά στο 69΄με κοντινή προβολή. Στο 75΄όμως ο Νεϊμάρ ισοφάρισε μετά από καταπληκτική προσπάθεια του Εμπαπέ.

Ο Χάαλαντ «πήρε ξανά το όπλο του» στο 77' βρίσκοντας στόχο αυτή τη φορά από μακριά. Τέσσερα λεπτά αργότερα η γαλλική ομάδα είχε δοκάρι με τον Νεϊμάρ.