Ο Ντάρμπισιρ "εκτέλεσε" τον Παναθηναϊκό

Η Ομόνοια με γκολ του Ντάρμπισιρ στο 18', νίκησε τον Παναθηναϊκό με 1-0, σε φιλικό ματς που πραγματοποιήθηκε στη Κύπρο.

Την ήττα με 1-0 από την Ομόνοια, γνώρισε ο Παναθηναϊκός σε φιλικό αγώνα που έγινε απόψε στην Κύπρο. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 18ο λεπτό ο Ντάρμπισιρ με κεφαλιά.

Ο Παναθηναϊκός στο τελευταίο 10λεπτο, κι αφού πρώτα ο Δώνης είχε δοκιμάσει διάφορα αγωνιστικά σχήματα με πολλές αλλαγές, έχασε δύο καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει. Στο 83` το πλασέ του Εμμανουηλίδη πέρασε άουτ, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα, το πλασέ του Πίσπα από τη μικρή περιοχή έφυγε και πάλι άουτ.

Η σύνθεση του Παναθηναϊκού: Κότσαρης, Γιόχανσον (66` Μαυρομμάτης), Θεοχάρης (75` Αποστολάκης), Οικονόμου (80` Πίσπας), Κουλιμπαλί (75` Οικονομόπουλος), Χατζηθεοδωρίδης (78` Κουντουριώτης), Στάικος (46` Κουρμπέλης), Κάτσε (66` Τζανδάρης), Δώνης (69` Εμμανουηλίδης), Χατζηγιοβάνης (46` Σέχου), Ρεγκάκος (46` Μπουζούκης).