Πιτίνο: «Είπαμε να το κάνουμε όπως πέρσι»

O Ρικ Πιτίνο αναφέρθηκε στη νίκη του Παναθηναϊκού επί της ΤΣΣΚΑ στη Ρωσία, τονίζοντας πως η ομάδα του το έκανε πράξη όπως και πέρσι.

Ο Παναθηναϊκός νίκησε την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στην παράταση με 106-102. Πήρε ένα "διπλό" μέσα στην Ρωσία, όπως και πέρσι. Για το γεγονός μίλησε ο Ρικ Πιτίνο, σχολιάζοντας τα εξής: «Ήταν μια φοβερή νίκη. Συνέχεια λέγαμε στα τάιμ άουτ: 'Να είμαστε κοντά. Να είμαστε κοντά στο σκορ όπως πέρυσι και στο τέλος θα κάνουμε σερί'.

Το κάναμε σωστά στο τέλος της κανονικής διάρκειας και καταφέραμε να πάμε το ματς στην παράταση. Είχαμε ισορροπία, καλές αποστάσεις και βάλαμε τα σουτ. Ο Ουές (Τζόνσον) μας βοήθησε πολύ τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση, ενώ ο Ντίνος που ήταν στην πεντάδα μας έδωσε μεγάλη βοήθεια στα ριμπάουντ».