EuroLeague: Ο Παναθηναϊκός προσπέρασε τον Ολυμπιακό (βαθμολογία, αποτελέσματα)

Δείτε τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και τη βαθμολογία στη EuroLeague.

EuroLeague: Ο Παναθηναϊκός προσπέρασε τον Ολυμπιακό (βαθμολογία, αποτελέσματα)

Η ΤΣΣΚΑ επικράτησε της Φενέρμπαχτσε με 70-68 αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν και την διαφορά ενώ η Εφές πέρασε από την έδρα της Μπούντουσνοστ με 91-84. Από την άλλη η Μπάγερν έκανε την έκπληξη στο Μόνακο καθώς επικράτησε της Μπαρτσελόνα με 73-71. O Ολυμπιακός γνώρισε οδυνηρή ήττα στην έδρα της Γκραν Κανάρια με 90-67 και μπήκε σε μπελάδες. Η Μακάμπι επικράτησε της Χίμκι με 76-71 ενώ νίκη «ελπίδας» σημείωσε η Ζαλγκίρις κόντρα στην Νταρουσάφακα. Η Μπασκόνια πέτυχε σπουδαία νίκη κόντρα στην Ρεάλ Μαδρίτης με 86-76. Ο Παναθηναϊκός επικράτησε εκτός έδρας της Αρμάνι και προσπέρασε τον Ολυμπιακό.

Δείτε ΕΔΩ όλα τα σενάρια πρόκρισης.

Αναλυτικά το υπόλοιπο πρόγραμμα των πέντε ομάδων που παλεύουν για την έκτη θέση, μέχρι το τέλος της κανονικής περιόδου:

Ολυμπιακός:

29η: Ολυμπιακός-Ζαλγκίρις Κάουνας (29/03, 21:30)

30η: Ολυμπιακός-Νταρουσάφακα (05/04, 21:30)

Μπάγερν Μονάχου:

29η: Νταρουσάφακα-Μπάγερν Μονάχου (29/03, 19:15)

30η: Μπάγερν Μονάχου-Γκραν Κανάρια (05/04, 21:00)

Μπασκόνια:

29η: Μπασκόνια-Αναντολού Εφές (29/3, 21:30)

30η: ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μπασκόνια (4/4, 20:00)

Αρμάνι Μιλάνο:

29η: Αρμάνι Μιλάνο-Φενέρμπαχτσε (28/3, 21:45)

30η: Αναντολού Εφές-Αρμάνι Μιλάνο (4/4, 20:30)

Παναθηναϊκός:

29η: Παναθηναϊκός-Ρεάλ Μαδρίτης (28/3, 21:00)

30η: Παναθηναϊκός-Μπούντουσνοστ (4/4, 21:00)

Ζαλγκίρις:

29η: Ολυμπιακός-Ζαλγκίρις Κάουνας (29/03, 21:30)

30η: Ρεάλ Μαδρίτης-Ζαλγκίρις Κάουνας (4/4, 22:00)

1η αγωνιστική

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπαρτσελόνα 95-75

Παναθηναϊκός - Μακάμπι Τελ Αβίβ 89-84

Μπάγερν Μονάχου - Αναντολού Εφές 71-90

Ρεάλ Μαδρίτης - Νταρουσάφακα 109-93

Μπούντουτσνοστ - Αρμάνι Μιλάνο 71-82

Χίμκι - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 66-87

Ζαλγκίρις Κάουνας - Μπασκόνια 79-87

Φενέρμπαχτσέ - Γκραν Κανάρια 97-72

2η αγωνιστική

Νταρουσάφακα - Μπούντουτσνοστ 71-63

Μακάμπι Τελ Αβίβ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 86-89

Μπάγερν Μονάχου - Παναθηναϊκός 80-79

Γκραν Κανάρια - Μπαρτσελόνα 87-86

Εφές Αναντολού - Ζαλγκίρις Κάουνας 79-93

Φενέρμπαχτσέ - Χίμκι 93-85

Αρμάνι Μιλάνο - Ρεάλ Μαδρίτης 85-91

Μπασκόνια - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 80-85

αγωνιστική

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Νταρουσάφακα 79-75

Μπούντουτσνοστ - Μακάμπι Τελ Αβίβ 68-78

Παναθηναϊκός - Γκραν Κανάρια 102-87

Μπαρτσελόνα - Μπάγερν Μονάχου 83-73

Χίμκι - Εφές Αναντολού 84-85

Ζαλγκίρις - Φενέρμπαχτσέ 75-82

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Αρμάνι Μιλάνο 75-99

Ρεάλ Μαδρίτης - Μπασκόνια 97-79

4η αγωνιστική

Εφές Αναντολού - Φενέρμπαχτσέ 89-83

Μπάγερν Μονάχου - Μπασκόνια 77-71

Αρμάνι Μιλάνο - Χίμκι 81-80

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Μακάμπι Τελ Αβίβ 88-80

Ρεάλ Μαδρίτης - Μπούντουτσνοστ 89-55

Νταρουσάφακα - Μπαρτσελόνα 71-79

Παναθηναϊκός - Ζαλγκίρις Κάουνας 83-87

Γκραν Κανάρια - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 91-106

5η Aγωνιστική

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 69-65

Μπασκόνια - Νταρουσάφακα 82-56

Φενερμπαχτσέ - Μπάγερν Μονάχου 88-84

Μπαρτσελόνα - Μακάμπι Τελ Αβίβ 74-58

Χίμκι - Γκραν Κανάρια 87-72

Μπουντούτσνοστ - Παναθηναϊκός 67-72

Ζαλγκίρις Κάουνας - Ρεάλ Μαδρίτης 79-90

Αρμάνι Μιλάνο - Αναντολού Εφές 81-80

6η Aγωνιστική

Μπάγερν Μονάχου - Νταρουσάφακα 116-70

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ρεάλ Μαδρίτης 87-66

Αρμάνι Μιλάνο - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 85-90

Γκραν Κανάρια - Αναντολού Εφές 90-94

Χίμκι - Μπαρτσελόνα 80-87

Μπουντούτσνοστ - Ζαλγκίρις Κάουνας 60-72

Παναθηναϊκός - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 93-80

Μπασκόνια - Φενερμπαχτσέ 72-74

7η Aγωνιστική

Νταρουσάφακα - Αρμάνι Μιλάνο 92-98

Μπουντούτσνοστ - Μπασκόνια 99-84

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Φενερμπαχτσέ 72-73

Ρεάλ Μαδρίτης - Χίμκι 79-74

Αναντολού Εφές - Παναθηναϊκός 78-62

Ζαλγκίρις Κάουνας - Μπαρτσελόνα 85-88

Μπάγερν Μονάχου - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 79-93

Γκραν Κανάρια - Μακάμπι Τελ Αβίβ 84-78

8η Aγωνιστική

Αναντολού Εφές - Μακάμπι Τελ Αβίβ 90-77

Φενερμπαχτσέ - Νταρουσάφακα 100-79

Μπάγερν Μονάχου - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 62-72

Ρεάλ Μαδρίτης - Γκραν Κανάρια 89-76

Χίμκι - Μπουντούτσνοστ 85-69

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ζαλγκίρις Κάουνας 99-97

Παναθηναϊκός - Μπαρτσελόνα 76-70

Αρμάνι Μιλάνο - Μπασκόνια 93-90

9η Aγωνιστική

Νταρουσάφακα - Αναντολού Εφές 88-93

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Ρεάλ Μαδρίτης 88-83

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Φενερμπαχτσέ 70-74

Γκραν Κανάρια - Μπάγερν Μονάχου 74-89

Ζαλγκίρις Κάουνας - Χίμκι 83-84

Μπασκόνια - Παναθηναϊκός 86-77

Μπουντούτσνοστ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 93-92

Μπαρτσελόνα - Αρμάνι Μιλάνο 90-80

10η Aγωνιστική

Νταρουσάφακα - Γκραν Κανάρια 71-75

Ζαλγκίρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο 83-78

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπάγερν Μονάχου 95-71

Ρεάλ Μαδρίτης - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 88-93

Χίμκι - Παναθηναϊκός 76-68

Αναντολού Εφές - Μπασκόνια 96-85

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Μπουντούτσνοστ 92-70

Μπαρτσελόνα - Φενερμπαχτσέ 65-84

11η Aγωνιστική

Μπουντούτσνοστ - Μπαρτσελόνα 67-64

Νταρουσάφακα - Μακάμπι Τελ Αβίβ 71-73

Ζαλγκίρις Κάουνας - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 83-75

Μπάγερν Μονάχου - Χίμκι 72-65

Αρμάνι Μιλάνο - Γκραν Κανάρια 86-94

Αναντολού Εφές - Ρεάλ Μαδρίτης 82-84

Μπασκόνια - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 76-73

Παναθηναϊκός - Φενερμπαχτσέ 69-81

12η Aγωνιστική

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Αναντολού Εφές 88-81

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Χίμκι 88-74

Φενερμπαχτσέ - Αρμάνι Μιλάνο 92-85

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπασκόνια 79-81

Ρεάλ Μαδρίτης - Μπαρτσελόνα 92-65

Μπάγερν Μονάχου - Ζαλγκίρις Κάουνας 88-84

Παναθηναϊκός - Νταρουσάφακα 75-67

Γκραν Κανάρια - Μπουντούτσνοστ 95-85

13η Aγωνιστική

Αναντολού Εφές - Μπουντούτσνοστ 106-68

Φενερμπαχτσέ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 79-75

Μπαρτσελόνα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 60-69

Γκραν Κανάρια - Μπασκόνια 71-84

Νταρουσάφακα - Ζαλγκίρις Κάουνας 71-75

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Χίμκι 79-63

Αρμάνι Μιλάνο - Μπάγερν Μονάχου 78-80

Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός 89-68

14η Aγωνιστική

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Αναντολού Εφές 102-84

Μπουντούτσνοστ - Φενερμπαχτσέ 65-89

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Γκραν Κανάρια 98-77

Μπασκόνια - Μπαρτσελόνα 70-77

Χίμκι - Νταρουσάφακα 85-84

Ζαλγκίρις Κάουνας - Μακάμπι Τελ Αβίβ 80-73

Μπάγερν Μονάχου - Ρεάλ Μαδρίτης 72-82

Παναθηναϊκός - Αρμάνι Μιλάνο 83-86

15η αγωνιστική

Χίμκι - Μπασκόνια 77-85

Νταρουσάφακα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 79-75

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Αρμάνι Μιλάνο 94-92

Μπαρτσελόνα - Αναντολού Εφές 80-65

Φενερμπαχτσέ - Ρεάλ Μαδρίτης 65-63

Παναθηναϊκός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 96-84

Μπάγερν Μονάχου - Μπουντούτσνοστ 93-88

Γκραν Κανάρια - Ζαλγκίρις Κάουνας 73-66

16η αγωνιστική

Αναντολού Εφές-Μπάγερν Μονάχου 92-77

Αρμάνι Μιλάνο-Μπουντούτσνοστ 111-94

Ρεάλ Μαδρίτης-Μακάμπι Τελ Αβίβ 91-79

Γκραν Κανάρια-Χίμκι 70-99

Φενέρμπαχτσε-Μπασκόνια 96-87

Ζαλγκίρις Κάουνας-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 79-84

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 79-56

Μπαρτσελόνα-Νταρουσάφακα 97-65

17η αγωνιστική

Χίμκι - Φενέρμπαχτσε 84-78

Ζάλγκιρις - Αναντολού Εφές 58-79

Ολυμπιακός - Μπασκόνια 91-87

Γκραν Κανάρια - Ρεάλ Μαδρίτης 67-75

Νταρουσάφακα - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 65-80

Παναθηναϊκός - Μπάγερν Μονάχου 77-67

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπουντούτσονστ 81-76

Αρμάνι Μιλάνο - Μπαρτσελόνα 85-90

18η αγωνιστική

Αναντολού Εφές - Χίμκι 81-72

Φενέρμπατσε - Ζάλγκιρις 78-61

Ρεάλ Μαδρίτης - Ολυμπιακός 94-78

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μακάμπι Τελ Αβίβ 76-93

Μπουντούτσνοστ - Νταρουσάφακα 75-74

Μπασκόνια - Γκραν Κανάρια 83-66

Μπάγερν Μονάχου - Αρμάνι Μιλάνο 93-87

Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός 79-68

19η αγωνιστική

ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μπάγερν Μονάχου 77-70

Ολυμπιακός-Χίμκι 71-57

Μακάμπι Τελ Αβίβ-Μπαρτσελόνα 99-83

Γκραν Κανάρια-Φενέρμπαχτσε 64-82

Αναντολού Εφές-Νταρουσάφακα 82-68

Ζαλγκίρις Κάουνας-Παναθηναϊκός 82-69

Μπούντουσνοστ-Ρεάλ Μαδρίτης 73-60

Μπασκόνια-Αρμάν Μιλάνο 80-75

20η αγωνιστική

Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός 90-75

Μακάμπι Τελ Αβίβ-Παναθηναϊκός 84-75

Αρμάνι Μιλάνο-Ζαλγκίρις Κάουνας 80-70

Ρεάλ Μαδρίτης-Αναντολού Εφές 92-84

Χίμκι-Μπάγερν Μονάχου 60-71

Νταρουσάφακα-Μπασκόνια 80-75

Μπούντουσνοστ-Γκραν Κανάρια 75-70

Μπαρτσελόνα-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 76-84

21η αγωνιστική

Χίμκι-Ζαλγκίρις Κάουνας 74-64

Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα 55-76

Μπάγερν Μονάχου-Φενέρμπαχτσε 90-86

Μπασκόνια-Μακάμπι Τελ Αβίβ 97-75

ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μπούντουσνοτ 99-69

Νταρουσάφακα-Ρεάλ Μαδρίτης 82-86

Παναθηναϊκός-Αναντολού Εφές 88-75

Γκραν Κανάρια-Αρμάνι Μιλάνο 104-106

22η αγωνιστική

Αναντολού Εφές-Γκραν Κανάρια 93-74

Μπούντουσνοστ-Χίμκι 90-98

Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ολυμπιακός 65-64

Μπαρτσελόνα-Ζαλγκίρις Κάουνας 78-72

ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ρεάλ Μαδρίτης 82-78

Φενέρμπαχτσε-Παναθηναϊκός 85-66

Μπασκόνια-Μπάγερν Μονάχου 76-68

Αρμάνι Μιλάνο-Νταρουσάφακα 90-78

23η αγωνιστική

ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Γκραν Κανάρια 107-85

Αναντολού Εφές-Ολυμπιακός 75-65

Αρμάνι Μιλάνο-Μακάμπι Τελ Αβίβ 87-83

Μπαρτσελόνα-Μπασκόνια 77-65

Νταρουσάφακα-Φενέρμπαχτσε 75-97

Ζαλγκίρις Κάουνας-Μπούντουσνοστ 84-76

Παναθηναϊκός-Χίμκι 94-85

Ρεάλ Μαδρίτης-Μπάγερν Μονάχου 91-78

24η αγωνιστική

Χίμκι-Αρμάνι Μιλάνο 88-90

Φενέρμπαχτσε-Αναντολού Εφές 84-66

Μακάμπι Τελ Αβίβ-Νταρουσάφακα 77-58

Μπασκόνια-Ζαλγκίρις Κάουνας 80-73

Γκραν Κανάρια-Παναθηναϊκός 80-99

Μπούντουσνοστ-Μπάγερν Μονάχου 75-89

Ολυμπιακός-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 81-97

Μπαρτσελόνα-Ρεάλ Μαδρίτης 77-70

25η αγωνιστική

Νταρουσάφακα-Παναθηναϊκός 67-91

Ζαλγκίρις Κάουνας-Γκραν Κανάρια 98-64

Μπάγερν-Μακάμπι Τελ Αβίβ 70-77

Ρεάλ Μαδρίτης-Φενερμπαχτσέ 101-86

ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Αρμάνι Μιλάνο 101-95

Αναντολού Εφές-Μπαρτσελόνα 92-70

Μπούντουτσνοστ-Ολυμπιακός 76-89

Μπασκόνια-Χίμκι 104-86

26η αγωνιστική

Χίμκι-Ρεάλ Μαδρίτης 75-100

Ζαλγκίρις Κάουνας-Μπάγερν Μονάχου 85-79

Μακάμπι Τελ Αβίβ-Αναντολού Εφές 71-79

Αρμάνι Μιλάνο-Ολυμπιακός 66-57

Γκραν Κανάρια-Νταρουσάφακα 84-64

ΤΣΚΚΑ Μόσχας-Παναθηναϊκός 77-78

Φενέρμπαχτσε-Μπαρτσελόνα 88-82

Μπασκόνια-Μπούντουσνοστ 82-62

27η αγωνιστική

Αναντολού Εφές-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 78-80

Φενέρμπαχτσε-Μπουντούσνοστ 76-67

Ολυμπιακός-Μπάγερν Μονάχου 89-69

Μπαρτσελόνα-Γκραν Κανάρια 93-64

Νταρουσάφακα-Χίμκι 91-85

Παναθηναϊκός-Μπασκόνια 72-70

Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ζαλγκίρις Κάουνας 83-85

Ρεάλ Μαδρίτης- Αρμάνι Μιλάνο 92-89

28η αγωνιστική

ΤΣΚΚΑ Μόσχας-Φενέρμπαχτσε 70-68

Μπάγερν Μονάχου-Μπαρτσελόνα 73-71

Μπούντουσνοστ-Αναντολού Εφές 84-91

Γκραν Κανάρια-Ολυμπιακός 90-67

Χίμκι-Μακάμπι Τελ Αβίβ 71-76

Ζαλγκίρις Κάουνας-Νταρουσάφακα 94-67

Μπασκόνια-Ρεάλ Μαδρίτης 86-76

Αρμάνι Μιλάνο-Παναθηναϊκός 83-95

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

29η αγωνιστική

Πέμπτη (28/3)

Παναθηναϊκός-Ρεάλ Μαδρίτης (21:00)

Μακάμπι Τελ Αβίβ-Γκραν Κανάρια (21:05)

Αρμάνι Μιλάνο-Φενέρμπαχτσε (21:45)

Μπαρτσελόνα-Μπούντουσνοστ (22:00)

Παρασκευή (29/3)

Χίμκι-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (19:00)

Νταρουσάφακα-Μπάγερν Μονάχου (19:15)

Μπασκόνια-Αναντολού Εφές (21:30)

Ολυμπιακός-Ζαλγκίρις Κάουνας (21:30)

30η αγωνιστική

Πέμπτη (4/4)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μπασκόνια (20:00)

Αναντολού Εφές-Αρμάνι Μιλάνο (20:30)

Παναθηναϊκός-Μπούντουσνοστ (21:00)

Ρεάλ Μαδρίτης-Ζαλγκίρις Κάουνας (22:00)

Παρασκευή (5/4)

Φενέρμπαχτσε-Μακάμπι Τελ Αβίβ (20:45)

Μπάγερν Μονάχου-Γκραν Κανάρια (21:00)

Ολυμπιακός-Νταρουσάφακα (21:30)

Μπαρτσελόνα-Χίμκι (22:00)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ