Τα αποτελέσματα στη Γ΄ Εθνική μπάσκετ

Για την 11η αγωνιστική είχαμε τα εξής αποτελέσματα σε Νότο και Βορρά

Τα αποτελέσματα στη Γ΄ Εθνική μπάσκετ

Για την 11η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής είχαμε:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Καλαμάτα-Ληξούρι 69-62

Αχαγιά-Ηλυσιακός 85-64

Μεγαρίδα-Έσπερος Πατρών 82-70

Κεραυνός Αιγίου-Αιγάλεω (αναβλήθηκε)

Ιωνικός ΝΦ-Ακράτα 73-65

Λέοντας-Άρης Νικαίας 55-92

Πέρα-Κηφισιά 80-71

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Μεγαρίδα, Ιωνικός ΝΦ 21, Αιγάλεω 20, Αχαγιά 19, Ηλυσιακός, Ν. Κηφισιά, Ακράτα, Πέρα 16, Έσπερος 15, Κεραυνός, Ληξούρι, Καλαμάτα 14, Άρης Νικ., Λέοντας 13.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/1): Ηλυσιακός – Καλαμάτα, Αχαγιά – Μεγαρίδα, Ληξούρι – Κεραυνός Αιγίου, Αιγάλεω – Ιωνικός ΝΦ, Ακράτα – Λέοντας, Αρης Νικαίας – Πέρα, Ν. Κηφισιά – Εσπερος ΑΟΠΑ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΑΠ-Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 67-73

ΟΦΗ-Ίκαρος Νέας Σμύρνης 76-61

Δειλινό-ΒΑΟΛ Χίου (17/1)

Καλλιθέα-Μελίσσια 60-66

Άρης Θήβας-ΕΦΑΟΖ 73-66 (57-57 κ.α.)

Λοκρός Αταλάντης-Κορωπί 74-46

Εξω Παναγίτσα-Ερμής Σχηματαρίου 66-79

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΟΦΗ, Μελίσσια, Λοκρός 20, Αργοναύτης 19, ΕΦΑΟΖ 18, Κορωπί 17, Ερμής Σχηματαρίου, Άρης Θήβας, Ίκαρος 16, ΒΑΟΛ 15, ΚΑΠ 14, Καλλιθέα 13, Έξω Παναγίτσα 12, Δειλινό 9.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-20/1): Ίκαρος Νέας Σμύρνης-ΚΑΠ, ΟΦΗ-ΒΑΟΛ Χίου, Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-Καλλιθέα, Μελίσσια-Άρης Θήβας, ΕΦΑΟΖ-Λοκρός Αταλάντης, Κορωπί- Έξω Παναγίτσα, Ερμής Σχηματαρίου-Δειλινό

3oς ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟΚ Βέροιας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 58-65
ΑΟ Καλαμπάκας-ΓΑΣ Μελίκης 68-66
Δόξα Λευκάδας-Τιτάνες Παλαμά 88-78
Νικόπολη Πρέβεζας-Πρωτέας Γρεβενών 58-81
ΠΑΣ Γιάννινα-Ίκαροι Τρικάλων 81-55
Εύαθλος Πολυκάστρου-Ολυμπιακός Βόλου 57-47
Ρεπό: Μαντουλίδης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΠΑΣ Γιάννινα, Πρωτέας 19, Δόξα, ΑΓΣΙ 18, Μαντουλίδης, Ολυμπιακός Β., Εύαθλος, Τιτάνες 15, Ίκαροι 14, Βέροια, Μελίκη, Καλαμπάκα 13, Νικόπολη 11.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/1): Μελίκη – Βέροια, ΑΓΣΙ – Δόξα, Τιτάνες – Νικόπολη, Πρωτέας – ΠΑΣ, Ίκαροι – Εύαθλος, Ολυμπιακός Β. – Μαντουλίδης.

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΜΕΝΤ-ΒΑΟ 110-106 (κ.α. 93-93)
Αστέρας Σίνδου-ΑΟ Πολυγύρου 65-64
Ζέφυρος-Ασπίδα Ξάνθης 71-64
ΠΣ Ευκαρπίας-ΓΑΣ Κομοτηνή 75-59
Λεύκιππος Ξάνθης-Αίας Ευόσμου 63-39
Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΟ Νέων Μουδανιών 94-60
Μακαμπή-ΔΕΚΑ 46-74

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ευκαρπία 20, ΜΕΝΤ, Λεύκιππος, Πολύγυρος, Κομοτηνή, Απόλλων 18, ΔΕΚΑ, Ζέφυρος 17, Αίας, Ασπίς, Αστέρας 16, Μακαμπή, ΒΑΟ 14, Ν. Μουδανιά 11.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/1): Πολύγυρος – ΜΕΝΤ, Αστέρας – Ζέφυρος, ΒΑΟ – Ευκαρπία, Κομοτηνή – Λεύκιππος, Αίας – Απόλλων, Ν. Μουδανιά – Μακαμπή, ΔΕΚΑ – Ασπίς.

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ